Logo RinggitPlus, platform perbandingan produk kewangan di Malaysia

Pinjaman Peribadi IBU Credit

Pinjaman Peribadi IBU Credit

Kadar faedah18.00% p.a.

Pinjaman maksimumRM 30,000

Tempoh maksimum1 tahun

Pinjaman tanpa cagaran dari RM1,000 hingga RM30,000 untuk tempoh sehingga 12 bulan. Kelulusan pantas dalam masa sehari.

Glance

Kalkulator Pinjaman Peribadi

Anggaran Pembayaran Pinjaman
RM 1,966.67*pada 18.00% p.a
calculator

Bandingkan tempoh pinjaman yang sesuai dengan kewangan anda

Kami sarankan anda pilih tempoh pinjaman yang lebih panjang untuk fleksibiliti dan kemudian buat penyelesaian awal untuk jimat dari bayaran faedah.

Star BadgePilihan anda
Jika anda pinjamDalam tempoh iniDalam sebulan anda akan bayarPada kadar faedah ini
RM 20,0001tahunRM 1,966.6718.00%p.a.
*Kadar faedah, bayaran bulanan, dan jumlah bayaran balik yang dipaparkan adalah anggaran bagi tujuan ilustrasi sahaja. Terma pinjaman sebenar anda termasuk jumlah yang diluluskan dan kadar faedah akhir adalah tertakluk kepada penilaian dan kelulusan pihak pembiaya.

Kadar faedah ditentukan berdasarkan jumlah dan tempoh pinjaman anda, seperti berikut:

Nilai pinjamanTempoh pinjamanPendapatan andaKadar Faedah
RM 1,000 - RM 30,0003 - 12 bulanmin.  RM 12,00018.00% p.a

Tempoh bayaran balik adalah minimum 3 bulan dan maksimum 12 bulan (bergantung pada peringkat peminjaman yang dipilih).

Kadar Faedah18.00% setahun

3D Gold Coins

Duti Setem

Dikenakan

Mengikut Akta Duti Setem 1949 (Pindaan 1989)

Yuran Pemprosesan

Dikecualikan

Yuran Pembayaran Lewat

Dikenakan

8% setahun ke atas jumlah ansuran tertunggak

Yuran Penamatan Awal

Dikecualikan

Perbandingan dan permohonan melalui RinggitPlus adalah percuma. Sebarang yuran, caj, kadar faedah, dan syarat pinjaman ditentukan oleh pemberi pinjaman wang berlesen.

Pendapatan Minimum

RM 1,000sebulan

RM 12,000 setahun

Siapakah yang layak memohon?

Warganegara Malaysia

18 - 65 tahun

Status Pekerjaan

  • Pekerja bergaji & tidak terbuka untuk anggota tentera dan polis

Dokumen yang diperlukan

  • Salinan kad pengenalan (depan & belakang)
  • Slip gaji 3 bulan terkini
  • Penyata bank 3 bulan terkini
  • Penyata KWSP 2 tahun terkini
  • Bil utiliti 1 bulan terkini

Maklumat Penting Lain

Tempoh Wang Pinjaman Akan Disalurkan

Selepas permohonan Pinjaman Peribadi IBU Credit diluluskan, anda boleh mendapat wang pinjaman dalam tempoh 1 hari bekerja.

Caj Kewangan Lain

Anda perlu bayar Duti Setem, mengikut Akta Duti Setem 1949 (Disemak 1989). Tiada bayaran ansuran awal atau deposit diperlukan.

Soalan Lazim

IBU Credit ialah pemberi pinjaman wang berlesen KPKT yang menawarkan pinjaman dari RM1,000 hingga RM30,000 untuk pekerja bergaji di Malaysia. Anda boleh guna pinjaman ini untuk apa-apa tujuan peribadi yang sah seperti kos perubatan, pendidikan, atau keperluan lain yang dibenarkan undang-undang.

• No. Lesen KPKT: WL5772/10/01-11/020828
• No. Permit Iklan: WP5772/10/01-11/020828
IBU Credit mengira pinjaman ini berdasarkan kadar faedah rata 18% setahun, jadi faedah dikira atas jumlah prinsipal penuh sepanjang tempoh pinjaman, bukan baki berkurangan.

Formula: I = (P + P×R×T)/M

Di mana:

P = Jumlah Pinjaman Prinsipal (contohnya RM30,000.00)
R = Kadar Faedah Rata Tahunan (18% / 0.18)
T = Tempoh Pinjaman dalam tahun (contohnya 1)
M = Jumlah Tempoh Bayaran Balik dalam bulan (contohnya 12)

Sebagai contoh, pinjaman RM30,000 selama 12 bulan menghasilkan jumlah faedah RM5,400, menjadikan jumlah bayaran balik RM35,400, atau RM2,950 sebulan. Pengiraan ini tidak termasuk caj lain. Bayaran bulanan sebenar anda mungkin berbeza sedikit selepas duti setem dan caj lain ditambah.

Oleh sebab faedah rata dikira atas jumlah prinsipal penuh sepanjang tempoh pinjaman, kos tahunan sebenar adalah lebih tinggi daripada kadar 18% yang dinyatakan. Kadar Faedah Efektif (EIR) berubah mengikut tempoh pinjaman, jadi tempoh yang berbeza akan menghasilkan EIR yang berbeza.

• 3 bulan: 26.80% setahun
• 6 bulan: 30.23% setahun
• 9 bulan: 31.32% setahun
• 12 bulan: 31.72% setahun
• Duti Setem: Mengikut Akta Duti Setem 1949 (Pindaan 1989).
• Yuran Pembayaran Lewat: 8% setahun ke atas jumlah ansuran tertunggak.

Jika anda membatalkan permohonan sebelum pinjaman dikeluarkan, jumlah yang perlu anda bayar hanya terhad kepada caj yang sah dan didedahkan dengan jelas yang terpakai pada pinjaman anda.
Jika anda lewat bayar, anda akan dikenakan caj faedah 8% setahun ke atas jumlah ansuran tertunggak. Faedah tidak berkompaun, jadi anda tidak akan dikenakan faedah ke atas faedah yang sedia terkumpul.

Terma dan Syarat

Dengar Apa Kata Pengguna Kami

Dipercayai oleh lebih 10,000 rakyat Malaysia untuk keputusan kewangan yang lebih bijak

Your contact details

1 of 4

Answer a few quick questions here, and we'll tell you on WhatsApp if this loan's a good fit

Loan selected: IBU Credit Personal Loan

We'll send your loan options to this number on WhatsApp

Wait, your application is almost done

All that's left is a quick identity check on WhatsApp and you'll finish the application.